Ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach

Nowe przepisy na stokuOd stycznia obowiązywać będą nowe przepisy na stoku. Każdemu narciarzowi stoku przysługiwać będzie 200 m kw. na trasie łatwej, 300 m kw. na trasie trudnej i 400 m kw. na trasie bardzo trudnej. Tyle miejsca ośrodek będzie musiał bezwzględnie wygospodarować.

Więcej…

 

Beskidzkie nasienie

nasiona bukaRekordowym wynikiem zakończyło się zbieranie nasion buka w beskidzkich lasach. Przechowanych zostanie 18,6 ton nasion, a sadzonki, które z nich wyrosną „zasilą” Beskidy. To największy zbiór od ponad 35 lat. Tym bardziej, że buk obradza rzadko, czasem trwa to nawet 8 lat.

Więcej…

 

S'ława fum Wilhelm

S'lawa fum WilhelmNa jesieni ukazał się, zapowiadany przez nas w ostatnim numerze Beskidów, epos napisany w języku wilamowskim przez Tymoteusza Króla. W języku polskim tytuł brzmi Życie Wilhelma. Utwór opowiada możliwą historię założenia miasta Wilamowice.

Więcej…

 

Szopka w Strumieniu

W Strumieniu organizowana jest po raz kolejny żywa szopka bożonarodzeniowa, która przyciąga tysiące turystów, nie tylko z Polski. W tym roku pojawią się zebry, krowy ze Szkocji, wielbłądy oraz wiele innych zwierząt, dla których wybudowane zostały dodatkowe stajnie oraz wybiegi.

Więcej…

 

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” zaprasza na spotkania 17 i 24 listopada. Wstęp wolny...

Więcej…

 

joomla stats

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama