ON Czyrna Solisko w Szczyrku sprzedany

Największa stacja narciarska w Polsce ma nowego właściciela. Spółka Szczrykowski Ośrodek Narciarski, założona przez właścicieli gruntów pod wyciągami nabyła ośrodek za cenę wywoławczą 13,7 mln złotych. Do publicznej licytacji stanął tylko jeden inwestor. Do sfinalizowania transakcji pozostały tylko formalności.

Więcej…

 

Cieszynianka Wiosenna

Niebawem zakwitnie Cieszynianka Wiosenna (łac. Hacquetia epipactis), rzadko występująca i bardzo ciekawa roślina. Wypatrywać jej należy wczesną wiosną, może pojawić się nawet w drugiej połowie lutego. Charakterystyczne bladozielone listki i zielonożółte kwiatostany, na rosnącej do 20 cm bezlistnej łodydze, wyróżniają ją spośród innych kwiatów.

Więcej…

 

Świeże piwo w Bielsku-Białej

W Bielsku, przy ulicy Piwowarskiej, gdzie przed laty działał mały browar, już niebawem będzie można napić się świeżego, naturalnie gazowanego, niepasteryzowanego piwa. Warzone będzie na prawach niemieckich z 1516 r. Oznacza to, że do jego wytworzenia wykorzystana zostanie tylko woda, słód jęczmienny, drożdże i chmiel, bez sztucznych dodatków.

Więcej…

 

Baseny w Cygańskim Lesie

Modernizacja kąpieliska przy ul. Startowej w Cygańskim Lesie dobiegła końca. Obiekt został zamknięty w 2008 r. Ci, którzy czekali na jego otwarcie w ubiegłe wakacje, musieli uzbroić się w cierpliwość. Jego brak najbardziej odczuwalny był podczas 30-stopniowych upałów, kiedy drugi odkryty basen w Bielsku ledwo mieścił szukających ochłody gości. Przetarg ogłoszono w 2009 r...

Więcej…

 

Zawody Narciarskie Slalom Gigant o „41. Puchar Pilska”

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa do wzięcia udziału w amatorskich zawodach w Korbielowie na Hali Miziowej. Zawody odbędą się 26-27 stycznia. Głównym organizatorem jest Wójt Gminy Jeleśnia. Na zwycięzców czekają nagrody!

 

Więcej…

 

joomla stats

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama