Kolej na Bolka i Lolka

Nowi kreskówkowi bohaterowie będą promować Bielsko-Białą. Po Reksiu przyszła kolej na Bolka i Lolka. 29 stycznia 2011 r. odbędzie się promocja monet z ich wizerunkiem. Do nabycia będą dukaty mosiężne, bimetalowe, srebrne i złote, te ostatnie jedynie w komplecie z pozostałymi w cenie 950 zł. Monety można zamawiać drogą internetową za pośrednictwem Biura Promocji Regionów, dostępne będą także w wyznaczonych punktach na terenie miasta po 29 stycznia.

Więcej…

 

TRZYNASTY ZIMAK...

Serdecznie zapraszamy na Trzynasty Zimak (zimowy biwak), który odbędzie się w dniach 29/30.01.2011. W planie: przejście szlakiem niebieskim z Rycerki do Chatki "Skalanka" (http://www.chatkaskalanka.pl/), wieczór muzyczny w Chatce (wystąpi Szymon Kreczmer: http://nutyzkrawculi.blogspot.com/) i nocleg pod namiotami obok Chatki. Mniej doświadczonym proponujemy wariant "light" z noclegiem wewnątrz. Udzial bezpłatny. W Zimaku uczestniczyć mogą wyłącznie osoby pełnoletnie. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowych informacji udziela oraz zgłoszenia (warunek konieczny udziału) przyjmuje Kuba Terakowski: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Kontakt:
Agata i Krzysztof Knofliczkowie -
gospodarze schronisk PTTK na Kudlaczach i Luboniu Wielkim
http://www.kudlacze.pttk.pl - 604876110, 122748995 (Kudłacze)
http://www.lubon.pttk.pl - 608791020, 182676435 (Luboń)

 

X Zawody Furmanów

30 stycznia w Istebnej, a dokładnie "Na Tartaku" o godz. 11 odbędą się X Zawody Furmanów. Impreza ma na celu pokazanie jak trudna i niebezpieczna bywa praca leśnego furmana. Co roku zmagania uczestników podziwiają licznie zgromadzeni turyści.

 

Więcej…

 

Cieńków rusza

Dziś tj. 17 grudnia, uruchomiona została stacja narciarska Cieńków. W tym dniu jazda gratis! Wyciąg czynny od godz. 9:00 do 21:00. Zapowiadane wcześniej wyciągi talerzykowe oddane będą do użytku w trakcie trwania sezonu narciarskiego. Zamieszczamy cennik i mapę wyciągu:

 

 

Więcej…

 

Koniaków w TVP Polonia

W niedzielę 26 grudnia, drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 13 zostanie bezpośrednio transmitowana msza święta z kościoła św. Bartłomieja w Koniakowie. Realizowana będzie na żywo przez TVP Polonia. W tym dniu Polonia i nie tylko na całym świecie będzie miała możliwość obejrzenia i przeżycia uroczystej Mszy. Podinspektor ds. Promocji z punktu Informacji Turystycznej w Istebnej Aneta Legierska zachęca wszystkich chętnych do wzięcia udziału we Mszy w tradycyjnych strojach regionalnych, a także tych którzy bezpośrednio nie mogą uczestniczyć, do oglądania relacji przed telewizorami. Będzie można usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu kapel góralskich.

 

joomla stats

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama