Corrida w Milówce

 

W Milówce na Żywiecczyźnie powstaje Corrida. Pomysłodawcą jest właściciel Leśnego Grodu Grzegorz Śleziak. Trudno szukać takiej atrakcji, poza Hiszpanią, a co dopiero w Polsce...

Już niebawem do Milówki prosto z Hiszpanii przyjadą dwa młode byki, które zostały sprezentowane przez tamtejsze Ministerstwo Rolnictwa. Zwierzęta te nie mogą zostać uśmiercone – pod takim warunkiem je przekazano. Tym właśnie Corrida w Milówce będzie się różniła, od tej tradycyjnej, która odbywa się w Hiszpanii, w której na koniec byk ginie.

Właściciel Leśnego Grodu od lutego do kwietnia przechodził specjalne szkolenia w Hiszpanii, poznawał tam historię i filozofię corridy.

W Prusowie kończy się już budowa charakterystycznej okrągłej areny o średnicy 18 metrów. Pokazy na niej mają trwać 10min. Pierwszy z nich ma się odbyć 1 czerwca, w Dzień Dziecka, tego dnia wstęp będzie wolny. Kolejne pokazy odbywać się będą, płatnie, codziennie od godziny 11, oglądać je będzie mogło 50-60 widzów. Razem z bykami przyjadą dwaj torreadorzy, którzy swym doświadczeniem będą służyć przez dwa pierwsze miesiące.