XII Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

 

Najbliższy weekend w Bielsku-Białej (27-28.05) upłynie pod znakiem Nauki i Sztuki. Akademia Techniczno-Humanistyczna, jest po raz kolejny głównym organizatorem XII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbywa się w tym roku pod hasłem „...nauka jest czymś bardzo pięknym”. W tym roku przypada setna rocznica otrzymania przez Marię-Curie Skłodowską Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Program festiwalu obejmuje profil naukowy i dydaktyczny Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki i kultury różnych placówek z Regionu.

Festiwal co roku cieszy się większym powodzeniem. Profesorowie z Akademii wychodzą poza ściany uczelni prezentując osiągnięcia nauki na bielskim rynku, dodatkowo towarzyszy temu sztuka pod różnymi postaciami. Z roku na rok coraz więcej jest także organizatorów festiwalu, którzy pragną zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Festiwal adresowany jest do wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych z pewnością interesujący się okaże program Akademii Młodych Talentów. Młodzież może liczyć na wykłady i pokazy naukowe zaprezentowane w formie popularno-naukowej. Drugi dzień Festiwalu, rozgrywać się będzie na Rynku Starego Miasta i adresowany jest do wszystkich bez wyjątku. Przewidziane są liczne prezentacje multimedialne, laboratoria, lekcje szkolne, konkursy, pokazy twórczości regionalnej, wystawy, plenery, projekcje filmowe, spektakle teatralne, występy muzyczne oraz folklorystyczne i wiele innych atrakcji.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Festiwalu:
http://www.festiwal.ath.bielsko.pl