Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce

W lipcu po raz kolejny odbędzie się impreza promująca nasze miasto pod hasłem „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”. Jak co roku nie zabraknie licznych atrakcji. Odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej oraz Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy, występy kapel góralskich, zabawy zręcznościowe dla najmłodszych, kiermasz sztuki ludowej, na którym swoje produkty zaprezentują beskidzcy twórcy, a także wystawa fotograficzna „10. Lat Euroregionu Beskidy”. Dzięki takim spotkaniom nie tylko mieszkańcy Ustki będą mieli okazję poznać nasze miasto, ale również licznie przebywający w nadmorskich kurortach turyści. Miejmy nadzieję, że Bielsko-Biała utrwali się w pamięci jako aktywny ośrodek kulturalny, a także miejsce które naprawdę warto odwiedzić. Współpraca trwa od 2002 r. kiedy to zostało zawarte porozumienie pomiędzy władzami obu miast. Na jego mocy określone zostały działania takie jak: promocja turystyki, kultury, sztuki, sportu, rekreacji, gospodarki oraz oświaty. Przedstawiciele Urzędu w Ustce biorą udział w Festiwalu Miast Partnerski „Poznajmy się” w ramach, którego goszczą na Bielskiej Starówce.