Rajd Myślicieli

Zbliża się jesień, wakacje dobiegają końca, coraz bliżej na horyzoncie zaczyna majaczyć kolejny Rajd „Połoniny”, pod tegorocznym hasłem - Rajd Myślicieli, organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie.

O tym, że Bieszczady najpiękniejsze są jesienią, nie trzeba nikogo przekonywać. Na uczestników rajdu jak zwykle czekają :wędrówka, piosenka i wielkie ognisko.

Rajd „Połoniny” – w tym roku pod hasłem „Rajd Myślicieli” – odbędzie się już 52. raz. Przewodnicy SKPB Warszawa różnymi szlakami poprowadzą swoje grupy do Skorodnego – niewielkiej osady położonej nad potokiem Głuchym. Właśnie tam 1 października odbędzie ześrodkowanie, czyli spotkanie uczestników wszystkich tras.

Rajd jest dedykowany głównie studentom, jednak mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Znajdzie się coś dla miłośników i namiotów, i chatek, i stodół. W zależności od własnych predyspozycji można zdecydować się na optymalną dla siebie trasę, odpowiednio długą i urozmaiconą. Jak każe tradycja, na ześrodkowaniu na wszystkich będzie czekać ognisko, kubek „gluta”, konkursy i zabawy, a przede wszystkim – śpiewogranie do samego rana.

Niezmiennie od lat organizatorem rajdu jest Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Koło jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się organizacją wyjazdów w Beskidy oraz inne góry Europy i świata, ze szczególnym uwzględnieniem Karpat na Słowacji, Ukrainie i w Rumunii. Wyjazdy są niekomercyjne, tzn. przewodnicy za prowadzenie grup nie otrzymują wynagrodzenia.

Szczegółowe informacje już niebawem na www.skpb.waw.pl/poloniny2011.