W oczekiwaniu na śnieg

Zaczęła się jesień, czas pomyśleć o zbliżającym się sezonie narciarskim. O ile przygotowaniem sprzętu nie musimy się jeszcze martwić, to czas najwyższy zadbać o naszą kondycję fizyczną. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę...

Więcej…

 

Weekend na "Beskidzkich Wyspach"

Łatwo tu trafić, jednak miej sce to nie jest często  wybierane jako cel podróży. Beskid Wyspowy rozłożony pomiędzy Beskidem Makowskim, Kotliną Rabczańską, Gorcami, Kotliną Sądecką, a Pogórzem Wiśnicki urzeka samotnymi szczytami, które często wystają znad morza chmur.

Więcej…

 

Lanckorona

„Lanckorona, Lanckorona
rozłożona gdzie osłona
od spiekoty i od deszczu,
od tupotu szybkich spraw.”

 

Więcej…

 

Hołdy-bołdy powracają

Na południu Polski, pomiędzy Bielskiem-Białą a Oświęcimiem, leży niewielkie miasto. Wyróżnia się specyficzną kulturą, strojem, a także poczuciem odmienności swoich mieszkańców. Jest coś jeszcze – bezcenny skarb, który przetrwał stulecia – język.

Więcej…

 

Schronisko na Stożku

Stożek Wielki, leżący w Paśmie Czantorii w Beskidzie Śląskim swą nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi. Porośnięty gęstym lasem mieszanym, ze względu na zbiegające się tu liczne szlaki turystyczne, jest miejscem popularnym wśród wędrowców i chętnie odwiedzanym przez wycieczki.

Więcej…