Góra Żar

Góra Żar to wyjątkowe miejsce, którego nie można ominąć wybierając się w ten rejon Beskidów. Położona nad Jeziorem Międzybrodzkim, w Beskidzie Małym, serwuje turystom niezliczoną ilość atrakcji o każdej porze roku. My odkrywamy mniej znane oblicze, które kryje się w jej wnętrzu. Jak się okazuje nie tylko widoki dodają energii...

Więcej…

 

Byłem na Kilimandżaro

"To było moje marzenie od bardzo wielu lat. Zawsze chciałem pojechać na „czarny
ląd”. W młodości zaczytywałem się w książkach podróżniczych, wśród których nie
zabrakło oczywiście przygód Tomka Wilmowskiego. Teraz, po wielu latach, udało
mi się zrealizować to marzenie..."

Więcej…

 

60 lat minęło

1 stycznia 2011 r. Bielsko-Biała obchodziło 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Sześć dekad temu, mroźnego noworocznego poranka, Bielsko i Biała połączyły się w jedno ciało. Połączenie było naturalną koleją rzeczy, ponieważ miasta od lat związane, spoglądały na siebie ponad wodami rzeki Białej.

Więcej…

 

Bielska LINIA MAGINOTA

Poza grupą miłośników militariów, historykami i mieszkańcami miasta niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia w Bielsku-Białej jednej z największych polskich polowych fortyfikacji z czasów II wojny światowej. Bunkry, bo o nich mowa, miały otaczając miasto od strony zachodniej i północnej, ogniem CKM’ów powstrzymać ewentualny atak.

Więcej…

 

Papieski szlak w Paśmie Policy

W związku z beatyfikacją Jana Pawła II wzrosło zainteresowanie papieskimi szlakami w naszych górach. Karol Wojtyła znany był przecież z zamiłowania do przyrody i górskich wędrówek. Nim został papieżem, jako ksiądz, biskup, kardynał przemierzył z plecakiem większość znaczących szlaków, zdobył najważniejsze szczyty. Piękny wzór do naśladowania!

Więcej…